Jak znaleźć miłość w 5 minut? Idź na speed dating!


Speed dating, czyli szybkie randki. Kto był, kto słyszał, kto boi się iść? Ja byłam dwukrotnie i uważam, że jest to całkiem fajna forma poznania nowych osób. Według mnie, na takim spotkaniu ludzie których poznajemy mogą nas naprawdę zaskoczyć! Oczywiście zarówno pozytywnie jak i negatywnie. Pytanie do nas, czy jesteśmy na tyle otwarci na nowe osoby.

Zasady są niesamowicie proste. Zapisujemy się na określone spotkanie. Ja korzystałam z portalu UpolujSingla, gdzie bardzo dużym plusem są spotkania o różnej tematyce. Jeśli mamy jakiekolwiek oczekiwania, to dzięki temu możemy zwiększyć swoje szanse na poznanie takich właśnie osób. Klikamy, dostajemy potwierdzenie i idziemy na spotkanie! Na miejscu dostajemy plakietkę ze swoim imieniem oraz listę, na którą wpisujemy imiona chłopaków/dziewczyn oraz nasze typy (jedna strona do oddania, druga dla nas). Reguła podczas randek jest bardzo prosta, Panie siedzą w jednym miejscu, natomiast Panowie przesiadają się kolejno do każdej. Czas przeznaczony na rozmowę to 5 minut. Po zakończonych randkach zaznaczamy lub nie z kim chcielibyśmy kontynuować znajomość. Jeśli dwie strony wytypują się wzajemnie, wówczas dostają od organizatorów swoje dane aby mogli się skomunikować. 

Tyle z ogółu, ale jak to było u mnie? 
Pierwszy raz na takim spotkaniu byłam 3 lata temu, byłam wtedy młodsza, jakoś bardziej zaaferowana takimi sprawami no i zdecydowanie bardziej podekscytowana. Mimo wszystko, bardzo pozytywnie wspominam to spotkanie. Po przyjściu na miejsce (razem z koleżanką) czułam się trochę nie komfortowo. Zaczęłam się zastanawiać po co sumie tu przyszłam, ale takie myślenie bardzo szybko ustąpiło miejsca zabawie. Czas mijał niesamowicie szybko! Zdążyłam się przedstawić, wymienić kilka zdań i już słyszałam dzwonek! Musze przyznać, że nie spodziewałam się poznania tylu interesujących i różnorodnych osób. Ich sposób spędzania wolnego czasu czy zainteresowania były niezwykle inspirujące. Po zakończonym spotkaniu bardzo wahałam się nad jakimkolwiek wyborem. Z założenia przyszłam aby się dobrze bawić, ale nie szukać nikogo na siłę. Koniec końców zaznaczyłam 2 osoby, które jak się później okazało, również zaznaczyły mnie.
Na kolejnym spotkaniu byłam tydzień temu, również z koleżanką. Tym razem nie czułam już początkowego skrępowania a raczej oczekiwanie na ciekawe rozmowy. Porównując do poprzedniego , muszę przyznać, że na tym było wiele osób, z którymi bardzo ciężko prowadziło się rozmowy. Tak, przychodzą tacy panowie, z którymi bardzo ciężko się rozmawia, a nieraz nawet milczy. Chociaż, jak tak potem nad tym myślałam, to stwierdziłam, że w pewnym sensie należą do bardzo odważnych ludzi. Mają widoczną barierę w kontaktach z innymi, granice, których nie umieją przekroczyć a mimo to są tutaj. Myślę, że speed dating można traktować też jako pewnego rodzaju trening komunikacji z innymi. Wracając, tym razem nie wybrałam nikogo.

Speed dating dla mnie jest pewnego rodzaju zabawą. Nie nastawiam się na to, że na pewno w tym miejscu poznam swojego męża i w związku z tym ze wszystkich sił będę próbowała dobrze wypaść przed każdym. Chociaż widziałam, że niektórzy przychodzą tam z takim podejściem...Myślę, że do wszystkiego trzeba po prostu mieć pewien luz. Korzystać z życia, z możliwości i sytuacji, ale próbować niczego na siłę. Speed dating bardzo polecam osobom otwartym, ale również zamkniętym. Zawsze lepiej spędzić tak niedzielne popołudnie niż przed telewizorem nie robiąc nic, a na pewno nikogo nie poznając.


Komentarze

 1. Myślę, ze to może być naparawdę fajna zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Generalnie jestem za takimi spotkaniami dla osób, które są singlami, ale sama chyba bym się nie odważyła... ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy jakoś specjalnie nie kusiła nas taka forma randki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hehe. Dobry pomysl na panienski! :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałam że coś takiego organizują!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe , sama bym spróbowała, chociażby po to by porozmawiać i zobaczyć jak to jest :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Podchodząc do tematu nieco z dystansem, można naprawdę się pozytywnie zaskoczyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Znajoma była kiedyś na speed date ale nie była zachwycona. Wspominała że z większością facetów nie miała o czym rozmawiać i było dość nudno. Ale może po prostu źle trafiła?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, myślę, że źle trafiła. Ja za pierwszym razem byłam pozytywnie zaskoczona, ale za drugim już było dosyć słabo.

   Usuń
 9. Gdybym nie miała partnera chętnie bym skorzystała :)

  OdpowiedzUsuń
 10. To zdecydowanie dla młodych, odważnych i na luzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, chociaż widywałam często mało odważnych :)

   Usuń
 11. Nieeee... ja jestem zbyt niesmiala na takie randki xD

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy nie byłam i chyba już nie będę na takiej randce :D szkoda, bo to może być ciekawe doświadczenie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Powiem Ci, że zawsze miałam ochotę pójść na coś takiego, ale teraz to już za późno 😋

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajna sprawa. ale ja swojego faceta poznalam jako 15 latka i tak już do dziś jesteśmy razem :D więc nie skorzystała bym z takich randek

  OdpowiedzUsuń
 15. Zastanawiałam się nad tym... Na razie mam barierę, ale może się przemoge 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto pójść z koleżanką, to bardzo rozładowuje napięcie :) Samej ja też bym się troszkę stresowała :)

   Usuń
 16. Na jedno spotkanie zapisałam się i z ciekawości i z chęci poznania wartościowych osób. Na szczęście zanim się tam udałam, poznałam swojego obecnego partnera ;) Ale nadal uważam, że takie spotkania są świetne.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty